9 Şubat 2015 Pazartesi

5 Yemek Fotoğrafçılığı Tüyoları-Zemin, Dekor Vs.

Yemek Fotoğrafçılığı Tüyoları-Zemin, Dekor Vs.
Yemek Fotoğrafçılığı Tüyoları-Zemin, Dekor Vs.

Yemek Fotoğrafçılığı deneyimlerimi aktarmaya zemin, dekor vs. ile devam ediyorum. Öncelikle söylemem gereken şey bu konunun tamamen sizin hayal gücünüze dayalı olduğu. Ben kendi tecrübelerimizi sizlerle paylaşacağım. Son zamanlarda en çok dikkat çeken zeminler genellikle eskitilmiş ya da gerçekten eski tahta masa vb. şeyler. Yemeğin yanında kullanılan çatal, kaşık ve bıçaklar da eski veya eskitilmiş görünümde. Bu fotoğrafta gördüğünüz zemin masa zemini değildir. Eskimiş ve çöpe atılmış bir kapının ön panelidir. Maliyeti de sıfır liradır. Yani bu tür zeminler seviyorsanız bir eskicide veya marangozda bu tarz bir panel edinebilirsiniz. Sağolsun marangozlar bunun için ücret talep etmiyorlar. Fotoğraftaki malzemeleri de eski eşya satan bir dükkandan aldım. Değirmen ve havan tokmağı dışındaki tüm malzemelerin toplamı yaklaşık 20-25 tl civarında tuttu. Bu tarz eski zemin ve eşyalar seviyorsanız eskicilerde marangozlarda malzeme bularak kendi ekipmanınızı oluşturabilirsiniz. Peki siz eski tarz sevenlerden misiniz yoksa modern sizin için daha mı çekici? Zemin ve dekor konusundaki fikirlerinizi buraya yazarsanız bir bilgi havuzu oluşturabiliriz. Sevgilerimle.

5 yorum:

 1. Dediğiniz gibi ufak bir bütçeyle de çok şeye sahip olabiliriz.

  YanıtlaSil
 2. Eski veya eskitilmis eşyalar cocuklugumuzu ananne babannede veya koyde yenen yemekleri hatirlattigi için daha sıcak geliyor bana..bazen modern ve düz çizgilerin de hafifliği ve sadeligi de cezbetmiyor değil ama gönül eskiden yana :)

  YanıtlaSil
 3. her ikisini de deniyorum vede kullanıyorum.Son zamanlarda eskitme fotoğraflar çok dikkatımı çekiyor.Verdiğiniz tüyoları dikkate alacağım..sevgilerle...

  YanıtlaSil
 4. Eski zaman eşyaları,yemekleri beni çok etkiler.Ruhu,hikayesi,özgünlüğü fark yaratır.Çok para harcanarak yapılan çok başarılı olur diye de bir kural yoktur.

  YanıtlaSil
 5. Her iki tarzıda seviyorum ama bu eskitme tahtalar beni benden alıyor. Paylaşımınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil

Yemek de Yemek 2014. 5846 Sayılı "Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre "yemekdeyemek.net" içinde yayınlanan tüm fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz - Blogger Destekli

Tasarım-Değmesin Yağlı Boya