13 Şubat 2014 Perşembe

0 Pratik Tam Buğday Kurabiye


Pratik Tam Buğday Kurabiye

Pratik Tam Buğday Kurabiye
Eşiniz için güzel ve çıtır çıtır bir tarif. Üstelik tam buğday sağlığı ile. Ben kendi eşimin baş harfini de yaptım, siz de sevdiğinizin baş harfini yazıp ona güzel bir sürpriz yapın. Sevgiler.

Malzemeler :

Tam buğday milföy hamuru
Beyaz peynir
Maydanoz
Pul biber
Bir yumurtanın sarısı

Hazırlanışı :

Evinizde kalp şeklinde kurabiye kalıbı varsa milföy hamurunu kesmek çok kolay olacaktır. Yoksa da bir bıçak yardımıyla her bir milföy hamurunda iki tane kalp şekli çıkacak şekilde kesin. Arta kalan hamurları bir yerde toplayın.
Beyaz peynir, ince doğranmış maydanoz ve bir çay kaşığı pul biberi bir kapta karıştırın. Kalp şeklindeki hamurların üzerine bir tatlı kaşığı kadar harç koyun ve diğer bir kalp şeklindeki hamurla üstünü kapatıp kenarlarını bir çatal ile birleştirin.
Arta kalan hamurları kullanarak eşinizin isminin baş harfini yazın.
Bir kasede yumurta sarısını çırpıp kurabiyelerin üzerine sürün.
Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında üstü kızarana kadar pişirin.

Eşiniz için çok güzel bir sürpriz olacaktır. Sevgiler.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yemek de Yemek 2014. 5846 Sayılı "Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre "yemekdeyemek.net" içinde yayınlanan tüm fotoğrafların, grafiklerin ve yazıların hakları saklıdır. Tamamen, kısmen veya değiştirilerek dahi olsa, izinsiz ve kaynak gösterilmeden, hiçbir yazılı ve dijital medyada yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve dağıtılamaz - Blogger Destekli

Tasarım-Değmesin Yağlı Boya